כמטפלת, אני שואלת את עצמי שוב ושוב מה זה טיפול נפשי ועד כמה ולמי זה מועיל. אז יצרתי רומן. בניתי את דורית, פסיכולוגית קלינית עם מאפיינים שאני אוהבת וכאילו שלא, היא דומה לי אבל גם לא, לחיוב ולשלילה. הבאתי לה שבע מטופלות, גם בהן שריטות שלי ולא שלי, ונתתי לכל מטופלת לתאר את הטיפול שהיא עוברת, בשפתה, כשדורית מתייחסת למפגשים באופן אסוציאטיבי, באמצעות הערות המופיעות לאורך הספר.

טיפול מושתת על וינה של פעם ומאז הוא התרחב, אבל בעיקרו הוא אירופאי ואמריקאי. האם הוא מתאים לנו? מזרחיים ומערביים? האם הוא מתקדם ביחס לשינויים שהחברה עוברת? 

עולות גם שאלות בנושאים כמו החלל בו מטפלים. למשל, ישנה מטופלת שהמפגשים עימה מתקיימים בגינה האחורית של הקליניקה כי המטופלת קצת קלסטרופובית. מטופלת אחרת מאוד מתפעלת מהחדר.

הקביעות או חוסר הקביעות של המפגשים נבחן. דורית מבצעת את תזמון המפגשים שונה ממטופלת למטופלת, אך האם היא פועלת נכון?

אנשים נוספים המצטרפים למסע הטיפולי של המטופלות, או מחבלים בו, מייצגים את משמעות הסביבה במהלך הטיפול. אולי, לעתים, נהג המונית המסיע את המטופלת מועיל יותר מהטיפול עצמו??

האומץ, הבשלות והדרמות בחייה של המטפלת, לא רק המטופלות, נבחן ומתואר בפרקים.

אני אוהבת את עבודתי כמטפלת. אבל אני משתדלת להציל ביעילות ולא לטחון מים… משימות לא פשוטות הדורשות בירור פנימי שוב ושוב. אני מטפלת באומנות, אבל בספר הזה ניסיתי לדבר על הטיפול הרווח המושתת על טיפול מילולי.

 מחיר: 80 ש"ח כולל משלוח

נגישות